13. 10. 2013

Profil: Tomáš Horkel
Zdravím všechny lidičky, kteří zavítali na tyto webové stránky! Jmenuji se Tomáš Horkel a nepatřím už mezi ty mladší ale spíše mezi ty, kterým se říká "blbnou na stará kolena". Proč? Poněvadž už mi je 47 let a budou to dva roky, co mě cesta a má ženuška zavedly do zdejší posilovny. V mládí jsem hrával závodně volejbal, ale to skákání mi odrovnalo kolena, přetrhl jsem si postupně obě achilovky a tehda pro mne sport skončil. Kila šly nahoru, fyzička a ego dolů a ...dnes už to však neplatí.

Nikdy jsem neměl ambice vzpěrače, ale moje kila a zdravotní problémy mi však velely, že bych měl něco dělat. Zpočátku to začalo lehce na vibračních plošinách. Časem jsem poznával lidičky, kteří tam pravidelně docházeli a hlavně dva bouchače Honzu a Láďu, kteří se pyšní neuvěřitelným množstvím různých ocenění a medailí ze silového trojboje. Slovo dalo slovo a Honza mi napsal rozpis různých cviků s činkami a v kardio zóně. Já šedivec jsem začal tahat železo. Ono je vám ale divně, když vidíte, jak mladí kluci, co váží polovinu vaší váhy, zvedají jednou tolik co jsem vypotil já. To si pak řeknete, makej, přece si nebudeš dělat ostudu. Dnes, po téměř dvou letech, jsem však já vydržel a mnoho těch mladých skončilo. Myslím že vyhrávám. Hlavně zdravotně! Kolena přestávají bolet, krevní tlak mám jako kojenec a léky na tlak už přes rok nemusím brát. Kotouče na činkách přibývají, síla roste, sice pomaleji, než u těch mladých, ale na druhou stranu v mém věku s šedivým porostem na hlavě, no není to nejhorší.

Ale abych to nějak shrnul. Dnes, po necelých dvou letech cvičení, jsem vytlačil na benč 130 kg, po půl roce nácviku mrtvoly jsem potáhl 200 kg a asi tři měsíce dřepuji a zatím jsem na 6 x 110 kg. Někdy sice Honza s Láďou musí na mně zařvat a pořádně vyhecovat, ale ono to k tomu patří a nakonec ještě to Honzové "Tak co, jaké to bylo, lehké ne?".

Nakonec jsem si ale nechal, jak se říká, tu třešničku na dortu. V září 2013 se konal v Přerově ZUBR CUP 2013 a já blázen jsem se přihlásil. Co myslíte, no já jsem "vyhrál"! Byl jsem nejstarší, odešel jsem po svých, záchranku nemuseli volat, potáhl jsem 200 kg, mám to na videu a ještě jsem neskončil poslední! No super, ne?!

Ono to přece jenom jde, když se chce a je vůle. Samozřejmě, že své dělá i atmosféra v posilovně, dobří přátelé a ještě když vidíte výsledky, je to paráda. Zrovna teď mi došlo, že když to píšu, už se zase těším do toho našeho, paskovského fitka. Takže jak říkají kluci, nekecej a makej. Přijďte také mezi nás a uděláte hlavně něco pro sebe!